Co wybrać zamiast zasłon?

Rolety rzymskieDo niedawno istniał jeden model aranżacji okna: firany o raz idealnie dobrane do tego zasłony. Moda się zmienia i obecne trendy pozwalają na zmianę tej koncepcji, a nawet całkowite jej wyeliminowanie. W Internecie spotkasz zapewne wiele inspiracji, jednak podpowiadamy, jakie są trzy główne opcje. Być może zdecydujesz się na zastosowanie którejś z nich właśnie u siebie.

Jeśli chcesz zrezygnować z zasłon, możesz postawić na ciekawe firanki. W zupełności wystarczą. Mogą być one w fantazyjne wzory, nietypowe kolory. Może zdecydujesz się na szal z woalu bądź nietypowe upięcia? Ozdobne klamerki czy wstążki pozwolą Ci na stworzenie ciekawej aranżacji. Kupisz je w pasmanteriach. Fantazyjne kształty nadadzą im uroku.

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie tradycyjnej rolety. Wybierz firanki według Twojego gustu i uznania. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowej ochrony przez słońcem czy wzrokiem sąsiadów – zainstaluj roletę. Możesz dobrać ją pod kolor pomieszczenia i ładnie skomponować z firanką.

Trzecią opcją będzie zdecydowanie się na roletę rzymską. To świetne rozwiązanie, które łączy w sobie zalety firan oraz zasłon. Wykonać je możesz z właściwie każdego rodzaju materiału. Sprawdzą się, jako ozdoba, ale również ochronią przed słońcem. Jeśli nie chcesz być widoczna – możesz je zasłonić, tak samo jak tradycyjną roletę. Roletę rzymską możesz zastosować w kuchni, salonie, a nawet pokojach dla dziecka. Wówczas warto wybrać do jej wykonania materiał z motywem dla dzieci.

Zapoznaj się z naszą ofertą rolet rzymskich.