Dekoracje okienne w przestronnych wnętrzach

dekoracje okienneMieszkasz w domu albo masz do dyspozycji sporą przestrzeń okienną w salonie? Oto kilka propozycji, które zapewne zainspirują Cię do stworzenia wyjątkowego klimatu w Twoim wnętrzu.

Jeśli masz duża witrynę czy spore okno to możesz pozwolić sobie na nieco mocniejszy wystrój okna. Dodatkowo, jeśli np. Twój salon jest spory i posiada dodatkowo drzwi balkonowe – pole do popisu masz niemałe. Taki wystrój sprawia, że możesz pozwolić sobie na inne, bardziej odważniejsze dodatki, które nie są wskazane w przypadku małych okien. Przez to wnętrze optycznie nie pomniejszy się, ponieważ jest i tak dobrze oświetlone.

Masz salon połączony z aneksem kuchennym? Tak dużym przestrzenią służą masywne zasłony. Tutaj można postawić również na stylizowane meble i klasyczną aranżację. W dużych pomieszczeniach świetnie wyglądają mięsiste firany. Również sprawdza się zasłony wykonane z grubo marszczonego aksamitu. Tutaj również możesz poszaleć. Wielość dodatków sprawia, że możesz spiąć je ozdobną klamerką. Postawić możesz również na różne wzory, kolory, być może nietypowe aranżacje. Najważniejsze, aby stworzyć jednolitą dekorację, która wspaniale będzie się komponowała.

Klasyczna dekoracja również może ładnie wyglądać w dużych pomieszczeniach. Wybierz długie zasłony, ale również powinny być ciężko i bogato zdobione. Jeśli nie lubisz przepychu – postaw na jeden powtarzalny wzór. Nie chodzi przecież o to, aby przytłumić wzorami cały efekt. Możesz wybrać również zasłony w nietypowym, mocnym kolorze, ale wykonane z ciężkiego, grubego materiału materiału.

Jeśli brakuje Ci pomysłów przewertuj specjalistyczne czasopisma. Zawsze możesz poszukać inspiracji w Internecie albo… u znajomych. Odwiedzając nowe miejsca, zwracaj uwagę na to, w jakim stylu urządzone jest dane mieszkanie. Może stanie się ono inspiracją do stworzenia Twojej niepowtarzalnej aranżacji.

Masz pytania zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Nie zwlekaj!