Jak czyścić rolety rzymskie?

Rolety rzymskieGoszczą w oknach wielu mieszkań, domów. Są niebanalną dekoracją, ale przede wszystkim funkcjonalnym elementem. Rolety rzymskie, bo o nich mowa – wiodą prym w Polskich domach.

Swoją popularność zapewne zawdzięczają temu, że pasują do każdego rodzaju wnętrza. Właściwie możne je wykonać z dowolnej tkaniny, zastosować niemal dowolne zdobienia, co sprawia, że są wyjątkowe i niepowtarzalne. Trudno o dwa takie same wzory. Jednocześnie pięknie wyglądają, a w razie potrzeby chronią przed promieniami słonecznymi. Kiedy już wybierzesz roletę rzymską do swojego pokoju, zastanawiasz się zapewne, w jaki sposób je czyścić i konserwować. Co jakiś czas przecież trzeba je odświeżyć, a poza tym konserwacja sprawi, że będziesz mogła na długo pocieszyć oko ich pięknym, nieblednącym kolorem.

Rolety rzymskie mają tę zaletę, że możesz je prać w kąpielach wodnych albo tez poddać czyszczeniu chemicznemu. Odepnij roletę od rzepu mechanizmu, poodpinaj fiszbiny, sznurki, wyciągnij dolne obciążniki. Upierz i uprasuj tkaninę. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta tkaniny, z której jest wykonana roleta, aby jej nie zniszczyć. Potem ponownie popodpinaj wszystkie elementy i gotowe! Roleta jest odświeżona i gotowa do użytku.

Koniecznie pamiętaj, aby postępować według zasad podanych na metce. Jeśli wypierzesz tkaninę w zbyt ciepłej wodzie, może to skutkować jej zniszczeniem. Kolory mogą zblednąć, a materiał wskoczyć się. Zanim zabierzesz się do jej prania, zapoznaj się z zaleceniami.