Jak przymocować firanki i zasłony?

Firany i zasłonyDecydując się na zmianę dekoracji okiennej, powinnaś pamiętać również o przymocowaniu nowej tkaniny. Zazwyczaj oglądasz różnorodne materiały, w końcu wybierasz i decydujesz się na zakup tego, który najbardziej wpadł Ci w oko. Czy jednak pomyślałaś o tym, w jaki sposób przymocujesz już gotową firankę do karnisza? Sposób przymocowania również jest ważny. Co więcej, często jest na tyle istotnym elementem, że nawet m wpływ na efekt końcowy dekoracji. Chodzi o to, że rodzaj upięcia wpływa na proporcje i wygląd wnętrza.

Najczęściej spotykane są dwie metody. Mocowanie za pomocą kółek albo szelek. Ten pierwszy sposób świetnie sprawdzi się w przypadku grubych tkanin. Najczęściej stosuje się go w nowoczesnych wnętrzach. Metalowe kółka wbijane są tutaj w zasłonę. Dlatego ni zawsze można to zrobić w warunkach domowych. Co prawda istnieją zestawy, do samodzielnego montażu takich kółek, ale niekiedy warto oddać takie zasłony do profesjonalnej pracowni.

Z kolei mocowanie zasłon za pomocą szelek jest zdecydowanie bardzo wygodnym sposobem. Sprawdzą się w przypadku zarówno cienkich, jak i grubych zasłon czy delikatnych firan. Od tradycyjnych żabek różni je oszczędność czasu. Nie musisz ich upinać. Wystarczy założyć je na karnisz, to duża wygoda. Zasłony na szelkach idealnie piszą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych, klasycznych wnętrzach.

Oczywiście to nie koniec. Możliwości je znacznie więcej. Możesz wybrać tradycyjne żabki, nawet te ozdobne, w różnych kolorach czy kształtach. Możesz zdecydować się na przeszycie zasłon czy firan taśma marszczącą. Dzięki temu łatwiej Ci będzie uzyskać pożądane zagęszczenie tkaniny. Możesz też zdecydować się na przeszycie tunelowe, gdzie tkaninę gęsto nasuwa się na karnisz. Pamiętaj, że w tym przypadku tkanina mówi być, co najmniej dwukrotnie większa od długości karnisza.

Potrzebujesz więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.