Jak zamontować rolety rzymskie?

Rolety rzymskieZastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej dekoracji okiennej? Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. Jednak podpowiadamy, że obecnie prym wiodą rolety rzymskie. Być może słyszałaś już o tym sposobie. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na rolety rzymskie ze względu na ich funkcjonalność. Łączą w sobie zalety tradycyjnych firan i rolet. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że będą idealne zarówno do sypialni, jak i pokoju dziecka.

A może już zdecydowałaś się na roletę rzymską? Wybrałaś odpowiednią tkaninę. Zrobiłaś ją zamówienie albo kupiłaś gotową. W końcu przygotowanie dekoracji okiennej w nowym mieszkaniu nie może przecież czekać. Tak czy siak pozostaje jeszcze jeden problem Roletę należy jeszcze zamontować.

Czasami wydawać by się mogło, że montaż takiej rolety jest skomplikowany. Nic bardziej mylnego. Takie rolety najczęściej montuje się do naproża lub po prostu do sufitu nad oknem. Odległość powinna wynosić od 15 do 30 cm od krawędzi okna. Dzięki temu tkanina nie będzie przeszkadzała i umożliwi swobodne otwarcie okna. Niekiedy się zdarza, że rolety rzymskie montuje się w samej wnęce okiennej. Taki trik stosuje się tam, gdzie nie otwiera się okien, np. w witrynach. Istnieje jeszcze trzeci sposób zamontowania rolety. Chodzi o przymocowanie jej do skrzydła okiennego. W tym przypadku musisz jednak zastosować specjalne uchwyty. Nie będziesz musiał wiercić i wkręcać śrub w profile okienne. W tym przypadku skrzydło okienne również będzie otwierało się wraz z roletą.

Zapoznaj się z naszą ofertą rolet rzymskich.