Jak zawsze mieć białe firanki?

białe firankiCo prawda, wyglądają one efektywnie, ale często trudno utrzymać je w czystości. Zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie się pali papierosy czy też gotuje. Nie służy im sadza, tłuszcz ani również kurz, które przecież w domu nie brakuje. Przez to często stają się żółte i przez to nieestetyczne. Jeśli jednak zastosujesz właściwą technikę prania i odpowiednie preparaty, sprawdzisz, że będziesz mogła cieszyć się śnieżnobiałym kolorem na dłużej.

Jeśli jesteś pewna, że z Twoimi firankami nie stanie się nic złego, bez problemu możesz je uprać w automacie. Złóż je w kostkę, włóż do powłoczki pościelowej i wybierz w pralce, stosując program do tkanin delikatnych. Jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wypranie ich ręcznie. Przed praniem warto jest je zamoczyć na godzinę w roztworze wybielającego proszku do prania. Zanim jednak zanurzyć firany, dokładnie rozpuść proszek w wodzie. Jej temperatura nie może przekroczyć 40 stopni.

Jeśli moczysz firanki z kuchni czy pomieszczeń, gdzie pali się papierosy, warto robić to dłużej. Zanurz je wówczas nawet na kilkanaście godzin. Co jakiś czas wymieniaj wodę i dodawaj nową porcje proszku. Potem firanki dokładnie wygnieć, wypiecz i wypłucz w dużej ilości letniej wody.

Istnieje sposób na to, aby firanki zbyt szybko nie wchłaniały brudu. Do ostatniego płukania, dodaj krochmal albo wybielacza do tkanin albo też sól do płukania firan. Po tym, jak woda ocieknie posiadaczki nylonowych firanek – mogą je powiesić, a bawełnianych powinny je wysuszyć, rozkładając na ręcznikach.

Zapoznaj się z ofertą firan i rolet rzymskich