Skąd czerpać pomysły na aranżacje okienne?

Okno firankiChciałabyś coś oryginalnego stworzyć w swoim domu czy mieszkaniu? Szukasz inspiracji, czegoś, co będzie nietuzinkowe i niepowtarzalne?

Pani domu dba o wygląd swojego mieszkania czy domu. Liczy się każdy, nawet najmniejszy szczegół. Sprawa ta dotyczy również wyboru aranżacji. W końcu to okno na świat, a z pewnością wizytówka domu. Jak wiadomo dobrze dobrana aranżacja potrafi sprawić, że pomieszczenie nabiera wyjątkowego klimatu. Stwórz taki u siebie.

Jeśli masz dużą wyobraźnie, jesteś szczęściarą. Zapewne poradzisz sobie sama i doskonale wiesz, jak stworzyć wyjątkowe aranżacje. Dobra kolory, upięcia, połączyć ze sobą różne wzory i tkaniny. W przeciwnym wypadku – potrzebujesz czegoś, co zainspiruje Cię do działania.

Pierwszy z nich to obserwacja. Będąc w nowym miejscu zwracaj uwagę na aranżacje okienne, ozdoby, dodatki. Możesz ktoś z członków rodziny czy przyjaciół urządzał niedawno mieszkanie? Podpatrz, na jakie dekoracje zdecydował się u siebie. Nie chodzi o to, aby kopiować, ale ma to być inspiracja dla Twoich pomysłów.

Sprawdzą się również czasopisma branżowe. W specjalistycznych magazynach, dekoratorzy wnętrz przedstawiają różnorodne propozycje dla poszczególnych pomieszczeń, domów, mieszkań. Znajdziesz tutaj nie tylko różne style, ale również propozycje dekoracji zarówno dla małych, jak i dużych okien.

Trzecią sprawą jest Internet. To ogromna kopalnia wiedzy na każdy temat. Możesz poprzeglądać nie tylko strony internetowe. Poczytaj wskazówki, ale również wymienić opinie na forach internetowych. Być może któryś z internautów podsunie Ci jakiś pomysł albo zechce podzielić się dekoracją ze swojego mieszkania? Możliwości jest wiele. Pamiętaj również, że często te najprostsze bywają najlepsze.