Sprawdzone sposoby na białe firanki

białe firankiKażde białe firanki tracą z czasem swój nieskazitelny wyląd. Szarzeją bądź stają się żółte. Zwłaszcza, jeśli w domu jest osoba paląca. Masz okno przy ruchliwej ulicy? Zapewne też nie możesz narzekać na brak zabrudzeń. W tym przypadku firanki szybciej się brudzą. Podpowiadamy, w jaki sposób szybko i sprawnie możesz przywrócić im dawny wygląd.

Niska temperatura

Pranie delikatnych firanek w złej temperaturze może sprawić, że zostaną one zniszczone. Dlatego najlepiej je prać w temperaturze 30 – maksymalnie 40 stopni. Zbyt wysoka temperatura może je po prostu zniszczyć. Powinnaś szczególnie na to zwrócić uwagę.

Sposoby na wybielanie

Możliwości jest właściwie wiele. Zdecydowanie warto dodać do prania środki, które posiadają właściwości wybielające. Na rynku znajduje się wiele różnych środków chemicznych. Niektóre z nich przeznaczone są również do delikatnych tkanin. Dzięki temu nie uszkodzisz, nawet szczególnie cienkich firanek. Przy wybielaniu firanek warto zastosować także domowe środki. Możesz wsypać proszek do pieczenia albo sodę oczyszczoną. To przykłady domowych, ale również ekologicznych sposobów.

Sposoby na lepsze układanie tkaniny

Ozdoba okienna powinna nie tylko zachwycać bielą, ale również dobrze się układać. Jeśli masz firanki wykonane z nylonu, stylonu bądź tergalu – pod koniec ostatniego płukania dodaj garść soli. Ok. pół szklanki na 5 litrów. Taki zabieg sprawi, że firanki będą sztywniejsze. Z chemicznych sposobów – możesz wybrać krochmal.

Przejdź do naszej galerii realizacji.